T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında İkmal ve Garnizon Komutanlığı Şehit Teğmen Uğur Acar Kışlasında engelli bireyler için düzenlenen "Temsili Askerlik Uygulaması Yemin Töreni” Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.
Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından bir günlük askerlik heyecanı yaşayan 31 engelli birey yemin etti.
Türk Ordusu’nun Bir Mensubu Olmak Tüm Vatandaşlarımızın En Temel Hakkı
Törende konuşan Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, “Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki Türk Ordusu’nun bir mensubu olmak tüm vatandaşlarımızın en temel hakkıdır. Tüm diğer vatandaşlarımız gibi, belirli bir bedensel veya zihinsel özrü bulunan tüm yiğitlerimizin de Türk Ordusu’nda görev yapmak, bu mukaddes topluluğun bir parçası olmak ve bir günlüğüne de olsa bu üniformayı üzerinde taşımak en doğal hakkıdır. Bugün bu kardeşlerimizin kışlada silah arkadaşlığını yaşamanın, dostluğu, kardeşliği, birlik ve beraberliği ve vatan sevgisini hissederek unutulmaz bir gün geçirmelerinin gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu kutlu ordunun bir neferi olarak aramızda bulunan tüm askerlerimizi tebrik ediyorum. Burada yaşadıkları deneyimin hayatlarının önemli bir parçasını teşkil edeceğine inanarak Türk ordusunun bir parçası olmalarının vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Evlatlarını bugünler için yetiştiren anne babaların ellerinden öpüyor, ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi.
Vatan Savunmasında Geri Durmayacaklardır
Vatan söz konusu olduğunda engelli bireylerinde her zaman elinden geleni yapacağına inandığını kaydeden Vali Yiğitbaşı, “Bu değerli günde gerek benim şahsımın gerek başta Garnizon komutanımız olmak üzere tüm komutanlarımızın müşahede ettiği en önemli şey engelli askerlerimizin gözlerindeki ışıltıdır. Bu ışıltı ve sevinçten dolayı memnuniyetimi ifade etmek isterim. Hepinizin buraya vatanımıza, milletimize ve ordumuza hizmet etmeye, gerektiğinde vatanımızı kanınızın son damlasına kadar korumaya ant içerek geldiğinizin farkındayız. Bu bir günlük askerlik görevini yerine getirerek terhis olan gençlerimizin kendilerine vatan savunmasında bir görev düştüğünde diğer askerlerimizden geri kalmayarak verilecek görevi en iyi şekilde yerine getireceklerine olan inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.
Devletimizin En Kıymetli Emanetleri
Engelli bireylerin ailelerine de seslenen Vali Yiğitbaşı, “Siz de artık Peygamber Ocağına birer Mehmetçik gönderen asker anne babası oldunuz. Evlatlarınızın bu büyük ailenin bir neferi olduğunu görmenin gururu sizi hayatta hep diri tutacaktır. Evlatlarınız her ne kadar bir günlüğüne Türk Ordumuza emanet edilmiş olsa da onların hepsi bir ömür boyu devletimizin en kıymetli emanetleridir. Askerlik yemininiz ve terhisiniz hayırlı uğurlu olsun. Bugünü tüm askerlerimize armağan eden komutanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Mukaddes vatanı bize emanet eden, tüm şehitlerimizi ve başta gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahraman gazilerimizi rahmet, şükran, minnet ve saygıyla anıyor; halen sürdürülen terörle mücadelede görev alan, kahraman vatan evlatlarını hürmetle selamlıyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun” diye konuştu.
Yemin töreni sonrasında Vali Yiğitbaşı ve protokol üyeleri tarafından engelli bireylere terhis belgeleri verildi.
Törene, Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın yanı sıra İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Vali Yardımcıları Fatih Topuz, Betül Büyükkılıç ve Harun Reşit Han, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tolga Yağan, İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay, kurum müdürleri ve engelli bireylerin aileleri katıldı.