T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, İscehisar ilçesine bağlı merkez mahalle, belde ve köy muhtarıyla toplantıda bir araya geldi.
İscehisar ilçesine bağlı 12 merkez mahalle, 2 belde ve Alanyurt, Bahçecik, Cevizli, Çalışlar, Çatağıl, Doğanlar, Doğlat, Karaağaç, Karakaya, Konarı ve Olukpınar olmak üzere toplam 11 köy muhtarının katıldığı toplantıda muhtarların talepleri alınırken, aynı zamanda ilgili kurum amirlerince bilgilendirmeler yapıldı.
Huzur ve Güveni Sağlama Noktasında Sizden de Destek İstiyoruz
İlk olarak İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tolga Yağan söz aldı. Düğün, asker uğurlaması başta olmak üzere eğlencelerde silah atılması konusu, motosiklet kullanımında dikkatli olunması, çocukların çeşitli tarım araçları ve motosikletleri köy yerinde kullanmamaları, uyuşturucu kullanımı ve diğer genel asayiş olayları konusunda muhtarları bilgilendirerek, duyarlı davranmalarını istedi. Asayiş olaylarında vatandaş desteğinin önemine değinen Albay Yağan, muhtarlardan bu konuda vatandaşların da bilgilendirilmesi hususunda destek istedi.
Duyarlılığınız Önemli
İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay ise konuşmasında birlikte çalışmanın ve asayiş ve huzurun temini noktasında ortak hareket etmenin önemine değinerek, toplumsal huzursuzluğa mahal verecek olaylar başta olmak üzere, güven ve huzuru bozacak her türlü olayda muhtarlardan destek, iş birliği ve duyarlılık istedi.
Bu Tür Toplantılarımızı Daha Sık Yapacağız
Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, “Biz bugün burada hem vatandaşlarımızı dinlemek istedik hem de muhtarlarımızdan taleplerini almak istedik. Bu tür toplantılarımızı ilçelerimizde daha sık yapmaya gayret edeceğiz. Yeni Hükümet Binamızı açılışı öncesinde ziyaret etmek istedik ve bu sebeple ilk toplantımızı İscehisar ilçemizde yaptık. Ben görevlerine yeni seçilen ve mevcut görevine devam eden tüm muhtarlarımıza görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim hayırlı hizmetler yapabilmeyi nasip eylesin” dedi.
Bizlerle Olan İrtibatınızı Güçlü Tutun
Muhtar Bilgi Sistemi konusunda da hatırlatma yapan ve bu sistemin daha aktif kullanılmasını isteyen Vali Yiğitbaşı, “Muhtarlığımız çok köklü bir kurum. Bizler Sayın Cumhurbaşkanımızın da önemsediği gibi muhtarlıklarımızın çok daha aktif çalışmasını istiyoruz. Vatandaşlarımızla aramızda köprü olmanızı ve tüm talepleri bizlere ulaştırmanızı istiyoruz. Bizlerle olan irtibatlarınızı güçlü tutmanızı istiyoruz. Bana her zaman ulaşabileceğiniz gibi ilgili Vali Yardımcımız ve Kaymakamımıza da her zaman ulaşabilirsiniz” ifadelerini kullandı.
Sizlerden Destek Bekliyoruz
Düğünlerde silah atılması konusunda daha fazla hassasiyet gösterilmesini hususunu önemle vurgulayan Vali Yiğitbaşı, “Şehrimiz bu konuda maalesef çok da istediğimiz bir noktada değil. Siz muhtarlarımızın desteği, vatandaşlarımızın hassasiyeti ile bu konuda daha iyi bir noktaya geleceğimizi düşünüyorum. Sizlerden bu konuda destek bekliyoruz. Lütfen düğünlerde, eğlencelerde ve her türlü etkinlikte silah atılmaması konusunda daha duyarlı olalım. Yorgun mermiler nedeniyle maalesef üzücü olaylar yaşanabiliyor. Bu tür olumsuzluklara mahal vermeyelim. Amacımız ceza yazmak değil el birliğiyle bu tür hadiselerin yaşanmasını önlemek” diye konuştu.
Toplantı sonunda muhtarlardan gelen talepleri de dinleyen Vali Yiğitbaşı, taleplerin çözümü noktasında gerekli talimatları verdi.